wyższa szkoła zarządzania

← Back to the Portfolio

Zieleń i mała architektura przy  budynku Wyższej szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie

W 2012 roku mieliśmy przyjemność zaprojektowania i późniejszego wykonania nasadzeń wokół nowo powstającego budynku biblioteki wyższej szkoły zarządzania i bankowości.

REALIZACJA 2012

Kilka słów o projekcie oraz kilka wersji docelowego zagospodarowania:

Głównym celem projektu zagospodarowania terenów wokół Wyższej Szkoły, jest podniesienie rangi i jakości otoczenia dzięki któremu wzrasta poczucie prestiżu. Zieleń  umożliwia stworzenie atmosfery sprzyjającej pracy i odpoczynkowi, jak również stanie się wizytówką samego miejsca .Cel ten najłatwiej uzyskać poprzez atrakcyjne ale stonowane kompozycje drzew i krzewów, które uzupełnią przestrzeń między budynkami.

Projekt oparty jest ściśle na istniejącym zagospodarowaniu: układzie dróg, budynków i istniejącej zieleni oraz na wynikającym z funkcji budynku charakterze miejsca.

Oprócz zagospodarowani ściśle towarzyszącemu budynkom wydzielono strefę przeznaczona na rekreację, wśród wysokich starych drzew zaprojektowano żwirową alejkę prowadzącą do niewielkiego pawilonu dla palących, przy ścieżce znajdują się ławki i kosze na odpadki. Sąsiedztwie zaplanowano parking rowerowy.

Przy budynku biblioteki na stropie garażu podziemnego zaplanowano zielony dach z różnych gatunków rozchodnika.

  • Filed under: Przestrzeń Publiczna
wersja akcept-Model copy
Untitled-3 copy
PLANSZA 2
PLANSZA 1
wer 2 parking
wer 1
w3
w2 copy
w1 copy