Turystyczna Podkowa-projekt infrastruktury turystycznej

← Back to the Portfolio

Projekt modułowych rozwiązań małej architektury i zagospodarowania przestrzennego przystanków turystycznych, utrzymany w duchu tradycyjnej architektury drewnianej. Obiekty zostały zaprojektowane  w jednolitej formie ( gabaryty, materiały, kolorystyka, proporcje) zróżnicowanie ich polegające na użyciu lokalnego detalu ( wykończenia belek, wzory w daszkach, ścięcia daszków i  inne)zależy od ich lokalizacji na terenie objętym działaniami i koresponduje z lokalnymi tradycjami  zdobienia domostw. W ten sposób uzyskano spójność obiektów na większym terenie przy zachowaniu indywidualności  i wyróżnieniu lokalnych tradycji.

Dodatkowo zaprojektowano wieże widokową na górze “Kudłacze” koło Pcimia, i platformę widokową na wzniesieniu  w gminie Raciechowice.
Wieżę zaprojektowano w technologii drewnianej , główna konstrukcja nośna to drewno klejone. Forma inspirowana wieżami kościołów drewnianych w Małopolsce.

Platforma widokowa to drewniany podest na planie koła oparty o pół okrągły mur oporowy w bity w skarpę przy drodze. platforma wykończona jest neutralnymi stalowymi elementami balustrad nie przysłaniającymi krajobrazu, zamiast poręczy balustrada wykończona jest pulpitem z widokiem i opisem panoramy okolicznych gór.
Projekt systemu infrastruktury turystycznej stworzony na potrzeby projektu zagospodarowania przystanków turystycznych dla Stowarzyszenia
Lokalnych Grup Działania -Turystyczna Podkowa obejmującego pięć gmin podkrakowskich.

  • Filed under: Przestrzeń Publiczna
turystyczna-podkowa-1
turystyczna-podkowa-2
turystyczna-podkowa-3
turystyczna-podkowa-4
turystyczna-podkowa-5
turystyczna-podkowa-6
turystyczna-podkowa-7
turystyczna-podkowa-8
turystyczna-podkowa-9
turystyczna-podkowa-10
turystyczna-podkowa-11
turystyczna-podkowa-12
turystyczna-podkowa-13
turystyczna-podkowa-14
turystyczna-podkowa-15
turystyczna-podkowa-16
turystyczna-podkowa-17
turystyczna-podkowa-18
turystyczna-podkowa-19