Jezioro Rożnowskie-kompozycja krajobrazu

← Back to the Portfolio

Koncepcja ” systemu przystanków turystycznych ” w Krajobrazie Jeziora Rożnowskiego 2011.

Przedmiot pracy to nowo powstałe tereny, po-rekultywacyjne w pasie przybrzeżnym Jeziora Rożnowskiego, charakteryzujące się wysokimi walorami krajobrazowymi oraz dobrą dostępnością dla turysty zmotoryzowanego i pieszego, oraz pozostałe tereny w otoczeniu Jeziora Rożnowskiego o wysokiej wartości kulturowej, przyrodniczej i krajobrazowej.

Cel projektu – to docelowe stworzenie sieci miejsc prezentacji i informacji turystycznej – jako form urządzenia terenu, eksponujących i mianujących walory krajobrazowe i podnoszących atrakcyjność terenów.
Misja projektu – to promowanie turystyki kulturowej i rekreacyjnej poprzez nietypową i atrakcyjną ofertę poznawczą, opartą na tożsamości regionalnej i na doświadczeniach z dziedziny architektury krajobrazu i teorii turyzmu.
Metoda projektu – Przewiduje zastosowanie charakterystycznych, indywidualnych form architektonicznych, wyprowadzonych z charakterystycznych, mikroregionalnych cech historycznej architektury miejscowej, i równocześnie wprowadzenie pokrewnych cech form graficznych, tworzących wspólnie rozpoznawalny system identyfikacji wizualnej elementów projektu. Metoda ta daje możliwość kompleksowego podejścia w modernizacji i rozwoju infrastruktury turystycznej wokół jeziora i jest podstawą do stworzenia spójnej identyfikacji wizualnej przy jednoczesnym zachowaniu indywidualności i tożsamości poszczególnych miejsc.

  • Filed under: Konkursy, Mała architektura, Przestrzeń Publiczna
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-1
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-2
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-3
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-4
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-5
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-6
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-7
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-8
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-9
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-10
kompozycja-krajobrazu-jezioro-roznowskie-11